Tanie drukowanie kart plastikowych

Karty biblioteczne – karty czytelnika

Jeszcze kilkanaście lat temu w bibliotekach wszystkie katalogi czy karty biblioteczne były papierowe, co nie tylko groziło szybkim ich zniszczeniem, ale też utrudniało wyszukiwanie książek i prace samych bibliotekarzy. Od kiedy biblioteki zaczęły wprowadzać karty biblioteczne, identyfikowanie czytelników stało się dużo prostsze, podobnie jak wypożyczanie książek. Plastikowe karty biblioteczne są proste w użytkowaniu, mają standardowe rozmiary, dzięki czemu można je bez problemu przechowywać z innymi kartami w portfelu. Są odporne na zniszczenie czy zalanie, co sprawia, że znacznie przewyższają swoją funkcjonalnością dawne karty papierowe.

Coraz więcej bibliotek decyduje się na wprowadzenie plastikowych kart czytelnika. Zaletą takiego rozwiązania jest niewątpliwie fakt, że karty biblioteczne plastikowe są o wiele trwalsze niż papierowa karta czytelnika i nawet po kilku latach wyglądają bardzo ładnie. Początkowy większy koszt, w porównaniu do zakupu kart papierowych, w perspektywie kilku lat jest bardziej opłacalny, a brak konieczności wymiany zniszczonych nośników papierowych oszczędza czas i formalności z tym związanych.

Gwarantujemy, że dostarczone karty biblioteczne spełnią Państwa wszystkie oczekiwania, a nasz doświadczony zespół doradzi i odpowie na wszelkie pytania związane z zamówieniem.

Do bibliotek kierujemy następujące rozwiązania (karty zadrukowane offsetem tradycyjnym = najwyższa jakość):
1. karty plastikowe czytelnika zadrukowane dwustronnie pełnym kolorem z kodem kreskowym.
2. karty biblioteczne z podpisem, zadrukowane kolorową grafiką (wzór klienta lub na jego zlecenie przygotowujemy wzory kart czytelnika) i spersonalizowane kodem kreskowym.

Karta biblioteczna z paskiem do podpisu nieznacznie podnosi cenę i jeśli taka funkcjonalność jest wymagana to z pewnością warto z tego skorzystać. Wiele bibliotek pyta, czy karta powinna taki pasek do odręcznego podpisu posiadać. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi – mniej więcej połowa bibliotek zamawia karty czytelnika z polem do ręcznego wpisywania danych lub podpisu, a druga połowa z niego rezygnuje tłumacząc, że i tak najczęściej nikt nie weryfikuje tych podpisów.

Cena kart bibliotecznych uzależniona jest w największej mierze od nakładu, dlatego prosimy o kontakt  – chętnie przedstawimy atrakcyjny cennik naszych usług.

Jak już mamy uzgodniony projekt graficzny karty czytelnika przystępujemy do ustalenia typu kodu kreskowego (najczęściej stosowany jest kod39, kod 128 lub kod 2z5) i zakresu numeracji.

Nasze karty poprawnie obsługują każdy system biblioteczny (m.in. Sowa, MAK, MAK+, Mateusz, Libra, Aleph, Prolib, Patron, Horizon, Virtua).

Plastikowe karty biblioteczne to w dużych bibliotekach standard od co najmniej kilku lat. Dla samej instytucji są wizytówka profesjonalizmu i najwyższej jakości usług. Jednak w niewielkich osiedlowych bibliotekach czy w placówkach znajdujących się w niewielkich miejscowościach nadal standardem są zwykłe, papierowe karty. Tymczasem warto postawić na nowoczesność – zakup i późniejsze spersonalizowanie kart bibliotecznych jest dziś inwestycją, która nie zrujnuje budżetu placówki, a ułatwi życie zarówno pracownikom biblioteki, jak i jej stałym czytelnikom.

Call Now Button